بهار کیش

تور کیش/تور کیش ارزان/ارزانترین تور کیش/تور لحظه اخر کیش/تور دقیقه نود کیش/تور کیش دقیقه نود90

بنر تور کیش

کنفرانس ناوبری که اولین بار به عنوان یک رویداد ملی در بهمن ماه 1393 برگزار شد، امسال به صورت بین المللی و با حضور دانشمندان برجسته از کشورهای استرالیا، کانادا و چین به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا از دانشگاه صنعتی شریف، دبیر کمیته علمی کنفرانس بین المللی ناوبری در خصوص لزوم برگزاری این رویداد گفت: امروزه حسگزها و تجهیزات متنوعی به منظور اندازه گیری شتاب، موقعیت مرکز جرم و سرعت زاویه ای یک جسم وجود دارد.

دکتر حسن سالاریه  افزود: یکی از حوزه های علمی و فنی بسیار مهم در زمینه ناوبری که در کاربردهای عملی و صنعتی از جمله صنعت هوافضا، خودرو، رباتیک و غیره بسیار مورد توجه قرار دارد، استفاده مناسب از این تجهیزات و خروجی سنسورهای مختلف به منظور تعیین موقعیت و جهت گیری در لحظه های مختلف از حرکت جسم موردنظر است.

عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف، هدف از مطالعه و به کارگیری ناوبری را دستیابی به موقعیت و جهت گیری هر چه دقیق‌تر جسم در هر لحظه عنوان کرد که می تواند در کاربردهای مختلفی همچون برنامه ریزی مسیر، هدایت و کنترل آن جسم مورد استفاده قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امکان دست‌یابی به این اطلاعات از جسم با به کارگیری سنسورهای مختلف و متنوع وجود دارد، چگونگی تلفیق نتایج این سنسورها با استفاده از الگوریتم های تلفیق در ناوبری به منظور دستیابی به اطلاعات موقعیتی و جهت گیری دقیق تر جسم و در زمان کوتاه تر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

سالاریه مزیت مهم تلفیق سنسوری را استفاده از تمام مزایای سنسورهای مختلف و پوشش عیوب هر کدام از آنها به منظور ناوبری دانست.

وی یادآور شد: اهمیت این مبحث باعث شد دانشگاه صنعتی شریف به عنوان دانشگاه پیشتاز در حوزه صنعت کشور، اقدام به برگزاری نخستین کنفرانس بین المللی ناوبری کند.

عضو شورای سیاست‌گذاری این کنفرانس، ارائه آخرین دستاوردهای علمی متخصصان حوزه ناوبری در قالب مقالات، سخنرانی های کلیدی و کارگاه های آموزشی، طرح موضوعات مهم و کلیدی حوزه ناوبری در سطح ملی و بین‌المللی، ایجاد ارتباط ماندگار و هم‌افزایی دانش و تجربه میان صاحبان دانش و صنعت حوزه ناوبری، جهت دهی به فعالیت‌های علمی دانشگاهی و شرکت‌های دانش بنیان در موضوعات مهم و کلیدی حوزه ناوبری به سمت نیازها و مسائل صنعت را از جمله اهداف برگزاری کنفرانس بین المللی ناوبری برشمرد.

وی همچنین تمرکز اساتید و پژوهشگران روی مسائل گلوگاهی حوزه ناوبری مورد نیاز سازمان ها و صنایع کشور، کاربردی کردن دستاوردهای دانشی حوزه ناوبری در مسائل اولویت‌دار سازمان ها و صنایع کشور، ایجاد پایگاه دانشی در حوزه ناوبری و معرفی ظرفیت علمی و صنعتی حوزه های ناوبری ( سخت‌افزار و سنسور، الگوریتم و تکنیک ها و کاربردها) را به عنوان دیگر اهداف برگزاری این کنفرانس مطرح کرد.

این کنفرانس تخصصی در سه محور اصلی شامل سنسورها (هوایی – زمینی)، الگوریتم‌ها و روش‌ها، و کاربردها (فضایی – دریایی – خودرویی – نقشه برداری - پزشکی) تدارک یافته و علاقمندان به شرکت در کنفرانس تا 30 تیرماه امسال فرصت دارند چکیده مقاله خود را به دبیرخانه کنفرانس به نشانی http://inc2016.ir ارسال کنند.

اولین کنفرانس بین المللی ناوبری روزهای 20 و 21 آذرماه امسال در منطقه آزاد کیش - پردیس بین الملل دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

شما میتوانید برای دریافت آخرین اخبار و تازه های جزیره زیبای کیش به سایت www.baharkish.com مراجعه کند.