بهار کیش

تور کیش/تور کیش ارزان/ارزانترین تور کیش/تور لحظه اخر کیش/تور دقیقه نود کیش/تور کیش دقیقه نود90

بنر تور کیش

کشتی یونانی جزیره کیش

کشتی یونانی کیش یکی از دیدنی های معروف کیش است که می توان با دیدن عکس کشتی یونانی به یاد جزیره کیش افتاد.کمتر کسی را می توان پیدا کرد که به جزیره کیش برود و از کشتی یونانی کیش دیدن نکند.در ادامه با ما باشید.

در غروب جزیره مرجانی کیش در نزدیکی مجتمع شاندیز یک کشتی قدیمی عظیم الجثه ای در کناره سواحل نیلگون کیش جا خوش کرده است که به "کشتی یونانی کیش "معروف است.

تاریخچه ای از کشتی یونانی کیش

کشتی یونانی کیش در سال 1322 شمسي توسط شركت ويليام هاميلتون به  وزن  7061 تن و به طول 136 متر در بندر گلاسكو در اسكاتلند ساخته شد و در روز  4/ 5/ 1345 به هنگام بازگشت از ايران، در سفر دريايي خود به كشور يونان در عرض جغرافيايي 26 و 20 درجه شمالي و sطول جغرافيايي 53 و 54 درجه شرقي به گل نشست .

نمای قدیم کشتی یونانی کیش

هشتاد روز تلاش اورينوكو، يدك كش هلندي براي بيرون كشيدن اين كشتي به ثمري نرسيد. تلاش هاي ناموفق زيادي براي بيرون كشيدن آن انجام شد اما هیچ کدام قادر به جابجایی این کشتی نبود و به ناچار سرنشينان آن مجبور به ترك کشتی شدند، چرا كه عمليات بيرون كشيدن این کشتی از نظر اقتصادي مقرون به صرفه نبود.

اطلاعات بدست آمده از شركت بيمه لويدز لندن نشان دهنده اين است اين كشتي در زمانی که به گل نشست متعلق به كشور يونان و بنام *كولااف* بوده است.

نام های مختلف کشتی یونانی کیش

ظاهرا مه آلود بودن هوا و نبود فانوس دریایی در سواحل جزیره کیش در آن زمان موجب بر خورد کشتی به ساحل کیش شده است. اين كشتي در ابتدا "شيپور امپراتور" سپس "ناتوراليست" و در سال هاي بين 1338 تا يكسال قبل از توقف، در مالكيت خطوط كشتيراني ايران با نامهای  "سيروس فارس" ، "همدان" در تردد بوده است.تابلوی راهنمای کشتی یونانی کیش

بومیان جزیره کیش می گویند که یونانی ها هنگام ترک جزیره کشتی را به آتش کشیدند!!! تا جاییکه هیچ عنصر غیر فولادی در بدنه و عرشه کشتی باقی نماند.که البته گمان نمی رود این اظهار نادرست بوده باشد

اما آنچه که به این کشتی فرسوده و غول پیکر اهمیت می دهد موقعیت آن در غروب خورشید جزیره کیش است . غروب خورشید در سواحل غربی کیش از مناظر بسیار جذاب و تماشایی برخوردار است.نمایی لز غروب کشتی یونانی کیش

درخشش آخرین نورپراکنی های خورشید بر پهنه آسمان طیف رنگ های زرد و قرمز و نارنجی و سایه روشن های لکه های ریز و درشت،ابر تابلویی چنان زیبا و خیال برانگیز را در پشت کشتی یونانی پدید می آورد که نظیر آن را کمتر می توان یافت. از این روست که همه روزه گروه زیادی از گردشگران و مسافران کیش دوربین به دست به محل کشتی یونانی می روند و به تماشا و عکسبرداری از این منظره زیبا و خیال انگیز می پردازند.

متاسفانه کشتی یونانی کیش این روزها در حال نابودی می باشد،این در صورتی است که کشتی یونانی جزیره کیش یکی از جاذبه های اصلی جزیره کیش می باشد.greece ship

"بهار کیش" شما را به بازدید از "کشتی یونانی جزیره کیش " دعوت میکند.

خواهشمندیم چنانچه قصد سفر به جزیره کیش را دارید،خواهشمندیم برای رزرو تور کیش با همکاران ما در واحدفروش بهار کیش در تماس باشید.